In memoriam

..odešli do psího nebíčka, ale zůstanou v našich vzpomínkách a srdcích..další info viz níže...

Brixie_princezna_z_Cibousova_parte3.jpg


FoxParte2final.jpg

Název
Fox Von Mulder z Ďáblovy zahrádky
Poznámka
Foxínek zemřel na následky nepředpokládaných změn vnitřních orgánů a na nádory na slezině, plicích a dalších orgánech. Byl tvrďák a málokdy na sobě nechal znát že ho něco bolí či trápí....

Fox-úspěchy :
canisterapeutické zkoušky Cantes LDN, ZCP1 (Zkouška canisterapie psa)
další zkoušky : ZOP (základní ovladatelnost psa), ZZO (zkouška základní ovladatelnosti), SA2 (agility malí psi střední třída)

Fox -kříženec jezevčíka psího středního věku, vyhodili ho jako štěně na sídlišti. Byl temperamentní a přitom i mazlivý pejsek.
Vzhledem ke své velikosti vhodný k ležícím klientům, či ke klientům na vozíčku. Vůči klientům úžasně trpělivý.

Chodil spoustu let ke klientům v domovech důchodců, léčebnách a i občas k dětem. několikrát vystupoval i v TV.


Kelly_parte.jpg

Název
Kelly Lady Scully z Kočičího údolí
Poznámka
Kelly zemřela na selhání ledvin a trávení dne 31.8.2015 ve věku 19,5 roku. Navždy však zůstane na těchto stránkách a také v našich srdcích a vzpomínkách jako první pejsek a průkopník canisterapie - dělala ji od roku 2004. ČEST JEJÍ PAMÁTCE. Ať si užívá v psím nebíčku...po různých zkouškách a závodech agility dělala dlouho canisterapii v mnoha zařízeních

Kelly a její úspěchy :
canisterapeutické zkoušky Cantes LDN, ZCP1 (Zkouška canisterapie psa)
další zkoušky : ZOP (základní ovladatelnost psa), ZZO (zkouška základní ovladatelnosti), SA2 (agility malí psi střední třída)

Kelly byla kříženka jezevčíka, avšak dlouhosrstá. Majitelé ji měli od jejích cca 4 let. Je velmi šikovná a vděčná. Foxe si osvojila jako své štěňátko. Jednou ji porazilo auto, a neobešlo se to bez následků, musí brát kloubní výživu.
Rovněž bylo zjištěno později poškození srdíčka, takže brala ještě léky na ně. I přesto byla úžasně temperamentní a živá. Klienti u ní preferovali především její krásný výraz obličeje a jemnou srst. V roce 2008 vyšla v knize o psích seniorech od Marcely Forbesové „Zůstaň déle.“
Na jaře a v létě se upravovala trimováním srtsti a to vždy velmi omládla. Někteří klienti v domovech rovněž upřednostňovali – dávala jim „pusinky“ a packu. Kelly dělala canisterapii nejdéle, byla to naše nejzkušenější canisterapeutka, s Foxíkem byla i v TV.

Fox a Kelly

FoxKelly_s_motylky.jpg

©

Foto: